Челси взе минимална победа с 1:0 при гостуването си на Съндърланд в 16-я кръг на Висшата лига, и след загубата на Арсенал във вторник, е вече на 6 точки пред втория и третия в класирането.

"Сините" не направиха кой знае какво на "Стейдиъм ъф Лайт", но пестеливият успех им донесе отново безценни три точки в битката за титлата.

Без Еден Азар, но отново с Уилиан в титулярните редици, футболистите на Антонио Конте доминираха без да блестят.

Единственото по-опасно положение през първото полувреме доведе до попадението във вратата на Съндърланд.

В 40-та минута Сеск Фабрегас се разписа, след двойно подаване с Уилиан и точен удар от дъгата.

По-интересно бе второто полувреме, като Тибо  Куртоа показа реакция в 47-та минута, и отказа Аднан Янузай.

Уилиан пропусна да успокои "сините" с второ попадение, като нацели греда в 52-та минута, а арбитърът на два пъти отказа претенциите на Диего Коста за дузпа.

Във финалните минути двата състава размениха по още една опасност, като в 89-та минута Фабрегас не успя да удвои, а в добавеното време, Патрик ван Аанхолт бе отказан от Куртоа.

Така Челси регистрира десета поредна победа и затвърди мястото си на върха в класирането, с 40 точки, докато Съндърланд остана последен с 11.