Ливърпул успя да надиграе Уотфорд с резултат 2:0 в първи двубой от 31-ия кръг на английската Висша лига. Диого Жота откри в 22-а минута. Фабиньо успя да реши всичко с гол от дузпа в 89-а минута. Гостите имаха своите шансове, но така и не успяха да реализират ключово попадение.

Домакините започнаха силно и Мохамед Салах отправи удар още в първата минута, който обаче беше слаб и неточен. В 6-а минута Исмайла Сар на свой ред пробва мерника си от 25 метра, но далеч от целта. В 13-а минута Кучо Ернандес стреля с глава, но Алисон нямаше проблем.

Първият голям шанс в мача дойде в 22-а минута. След страхотна контраатака Юрай Куцка от състава на "стършелите" беше изведе  сам срещу Алисон, но бразилският страж успя да спаси. Само 30 секунди по-късно Диого Жота откри, след като Бен Фостър увисна брутално.

В 38-а минута дойде и страхотен шанс за "червените". След многоходова атака Диого Жота отново беше изпуснат на хубава стрелкова позиция на задната греда, но Фостър реагира по чудесен начин.

В началото на второто полувреме "червените" отново имаха шанс. Диого Жота взе топката в центъра и опита удар от над 25 метра, но далеч от целта. В 56-а минута Ван Дайк беше оставен напълно сам на точката на дузпата, но ударът му с глава мина встрани. Минута по-късно и Исмаила Сар изпусна нов голям шанс за Уотфорд.

В 59-а минута Диого Жота се извиси след статично положение, но не уцели вратата на Фостър с глава. В 76-а минута Анди Робъртсън отправи слаб удар след центриране на Джо Гомес. Всичко обаче беше решено две минути преди края на редовното време.

След нарушение в наказателното поле на Уотфорд, домакините получиха дузпа. Зад топката застана Фабиньо, който не допусна грешка за 2:0.

ЛИВЪРПУЛ – УОТФОРД  2:0

1:0 - Диого Жота (22)

2:0 - Фабиньо (89)