Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Уест Хем от 15-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ направиха пълен обрат срещу „чуковете“ и след като изоставаха с 0:1 на почивката, в крайна сметка се поздравиха с трите точки след 2:1. Това бе тринадесета поредна победа за

манчестърци в шампионата. Анджело Огбона изведе гостите напред в 44-ата минута, а Николас Отаменди и Давид Силва донесоха успеха на тима на Пеп Гуардиона. Така Сити записа 14-а победа от началото на кампанията в Премиършип и продължи без поражение. Манчестърци са лидер в класирането с 43 точки, докато Уест Хем е в зоната на изпадащите, 19-и, с 10 пункта.

Ключов момент в срещата се оказа моментът, в който игра се появи Габриел Жезус. Сити заигра с четирима футболисти в атака в опит да стигне до победата. Това, разбира се, предизвика редица анализи и коментари, а в предаването "Премиър лийг токшоу" направиха сериозна дисекция на екстравагантното решение на Пеп Гуардиола, което в крайна сметка се оказа печелившо.