Кристъл Палас изнесе футболна лекция срещу слаба Норич, завършвайки годината с безпроблемна победа с 3:0. Тимът на Патрик Виейра реши всичко още през първата част, когато отбеляза три безответни гола.

21 снимки

Лондончани на практика решиха всичко в своя полза още до почивката. "Орлите" наказаха по безкомпромисен начин грешките на Норич и вкараха три гола от три точни удара през първото полувреме. Одсън Едуар откри от дузпа в осмата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Маклийн срещу Хюз. В 38-ата Матета удвои, след като засече центриране на Едуар. Три минути преди почивката Шлуп направи 3:0 с хубав удар в далечния ъгъл.

В добавеното време на първото полувреме удар на Сам Байръм с глава срещна гредата след намеса на Гуаита.

Този резултат не се промени след почивката. Шлуп и Матета пропуснаха добри възможности за домакините, а гол на Бентеке бе отменен след намесата на ВАР заради засада. Плачета пък пропусна най-добрият шанс за "канарчетата".