Хъл Сити се класира за финалния плейоф на Чемпиъншип за промоция във Висшата лига, но го стори далеч по-драматично отколкото се надяваше. В реванша у дома срещу Дарби Каунти възпитаниците на Стив Брус бяха на път да проиграят целия си аванс от 3:0, взет в първия ма На своя „Кей Си Стейдиъм“ „тигрите“ паднаха с 0:2, като резултатът беше такъв още преди почивката. Второто полувреме беше изключително нервно за домакините, които се разходиха по ръба на бръснача и все пак избегнаха продълженията.

Дарби заслужи само поздравления за играта си и със сигурност трябва да съжалява, че не вкара повече попадения. Още в 7-ата минута гостите поведоха след центриране отдясно, което Крис Мартин свали с глава към Джони Ръсел във вратарското поле. Първият шут на шотландеца бе блокиран от защитник, ала добавката му беше успешна – 1:0.

Домакините имаха само една що-годе изгодна ситуация през първата част. В 30-ата минута Абел Ернандес заформи голямо разбъркване в наказателното поле. Топката бе изчистена извън наказателното поле, където Джейк Ливърмор я засече с външен фалц, а тя профуча покрай десния стълб.

В 36-ата минута Хъл сам се постави в трудна ситуация. Мартин Олсон проби отляво и центрира остро по тревата, а Андрю Робъртсън подходи нелепо при опита да изчисти топката и я заши в собствената си мрежа – 0:2.

Веднага след почивката Дарби можеше да прати опонента си в пълен нокаут. Анди Вайман проби чудесно отляво и от аутлинията центрира за Крис Мартин, който на два метра пред голлинията намери начин да отправи неточен шут. Впоследствие топката се върна у Вайман, който опита добавка от остър ъгъл и нацели външната страна на мрежата.

Каунти продължи да натиска и в 71-ата минута Крис Мартин изпрати много мощен изстрел под гредата на Елдин Якупович. Швейцарецът обаче го отрази и предотвради увеличаването на преднината.

До края вече и силите на „овните“ привършиха, а последният съдийски сигнал прати Хъл Сити във финала на „Уембли“ срещу Шефилд Уензди.