Отборът на Шефилд Юнайтед разби гостуващия тим на Тотнъм с 3:1 в мач от 32-ия кръг на английската Висша лига. Сандер Берге откри за "остриетата" в 31-ата минута, в 69-ата Лис Мусе удвои. Оливър МакБърни направи резултата класически шест минути преди края на срещата, а в последната минута на редовното време Хари Кейн реализира почетното попадение за "шпорите". С тази победа домакините спряха серията си от три поредни загуби във всички турнири след подновяването на футбола в страната и се изкачват до седмата позиция с актив от 47 точки, на пет от четвъртия Челси. Тотнъм остават девети с 45 пункта.

Лондончани бяха по-дейния отбор през първата част. „Шпорите" обаче така и не стигнаха до чисто голово положение.

Може би най-чистата ситуация за тях бе един удар на Муса Сисоко от 20-ина метра, който бе уловен от Дийн Хендерсън.

Шефилд Юнайтед обаче откри резултата в 31-ата минута. Енда Стивънс намери Сандер Берге на границата на наказателното поле, след което норвежецът продължи надясно и се придвижи напред, за да получи отново топката от Крис Башам. След това Берге стреля отлично по диагонала и реализира за 1:0.

Само две минути след това Хари Кейн отбеляза във вратата на „остриетата“, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на Лукас Моура, който в този момент падаше на тревата. Според новите правила обаче всеки гол, при изграждането на който е имало каквато и да било игра с ръка, трябва да бъде отменен, независимо дали е имало умисъл, или не. На повторенията обаче също така се видя, че в ситуацията, в която Моура падна, той бе блъснат, така че голът бе отменен при доста спорни обстоятелства.

През второто полувреме Тотнъм разиграваше хаотично и без идея как да процедира в нападение и, макар че гостите имаха огромно предимство във владеенето на топката, домакините отново вкараха попадение.

В 69-ата минута Лис Мусе, който се появи няколко минути преди това, удвои преднината на Шефилд. Енда Стивънс и Бен Осборн комбинираха добре отляво, след което последният достави топката на крака на френския нападател, който на празна врата удвои - 2:0.

Малко след това нов гол на Хари Кейн бе отменен заради засада.

В 84-тата минута Оливър МакБърни засече отблизо ниско центриране на Стивън Берге и направи резултата класически.

В последната минута на редовното време Хари Кейн все пак успя да отбележи почетно попадение за „шполите“. Нападателят засече отблизо отлично подаване на Хюн-Мин Сон.

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД – ТОТНЪМ ХОТСПЪР 3:1

1:0 Сандер Берге 31’

2:0 Лис Мусе 69’

3:0 Оливър МакБърни 84'

3:1 Хари Кейн 90'

Стартови състави на двата отбора:

ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД (3-5-2): 1. Дийн Хендерсън – 6. Крис Башам, 12. Джон Ийгън, 29. Джак Робинсън – 2. Джордж Балдок, 32. Сандер Бергe, 16. Оливър Норууд (к), 23. Бен Осборн, 3. Енда Стивънс – 9. Оливър МакБърни, 17. Дейвид МакГолдрик

Старши треньор: Крис Уайлдър

ТОТНЪМ ХОТСПЪР (4-2-3-1): 1. Юго Лорис (к) – 33. Бен Дейвис, 15. Ерик Дайър, 6. Давинсон Санчес, 24. Серж Орие – 18. Джовани Ло Селсо, 17. Муса Сисоко – 7. Хюн-Мин Сон, 23. Стивън Бергвайн, 27. Лукас Моура – 10. Хари Кейн