Кристъл Палас се класира за финала в турнира за Купата на ФА, след успех над Уотфорд.

"Орлите" победиха с 2:1 и за втори път в историята си ще играят за най-стария футболен трофей в света.

Яник Боласие даде аванс в полза на Палас още в шестата минута на двубоя на "Уембли", след като се възползва от пас с глава на Деймиън Дилейни след изпълнение на корнер и грешка в защитата на "стършелите".

Уотфорд изравни чрез Трой Дийни десет минути след почивката при центриране от ъглов удар на Хосе Хурадо.

В 61-ата минута Конър Уикъм донесе ценния успех в полза на "орлите" след асистенция на Папе Суаре, който центрира отляво към нападателя.

Предишното участие на лондончани на финал за купата на страната беше през 1990 година.

В спора за трофея Кристъл Палас ще срещне Манчестър Юнайтед, който вчера се справи с Евертън и победи с 2:1. Финалният двубой е на 21 май.