Футболистът на Манчестър Сити Габриел Жезус претърпя операция в Барселона на счупената метатарсална кост на десния крак. Бразилецът ще прекара следващите 48 часа в болницата под лекарско наблюдение, след което ще се прибере обратно в Англия.

Операцията на Габриел бе извършена от д-р Рамон Кугат, на когото мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола има пълно доверие. Двамата се познават отлично, тъй като работиха заедно в Барселона, когато Пеп бе треньор на каталунците.

Преди това при д-р Кугат се оперираха други двама футболисти на Манчестър Сити Венсан Компани и Кевин Де Брюин.

Габриел по всяка вероятност ще получи разрешение да пътува с Манчестър Сити за лагера на отбора в Абу Даби, който е през следващата седмица.

Нападателят обаче ще се възстановява минимум осем седмици.

Изгряващата звезда на Сити се контузи рано-рано

Жезуз се контузи още в 15-ата минута при победата над Борнемут с 2:0, след като няколко минути по-рано опита да играе с топката в единоборство.

Потвърдиха лошата новина: Габриел Жезус счупил костица

Габриел Жезуз направи много силен старт в отбора на Манчестър Сити, като дори измести Серхио Агуеро от поста на върха на атаката и заби три попадения в първите си два мача като титуляр.