Ал Хилал официално представи уругвайския нападател Дарвин Нунес като ново попълнение. Трансферът от Ливърпул беше финализиран срещу сума от около 50 милиона евро плюс бонуси, които са достижими и сумата може да нарасне до 65 милиона евро, а футболистът подписа договор за три години със заплата от 24 милиона евро на сезон.
След две години на "Анфийлд", Нунес напуска Висшата лига след труден период, в който не успя да се наложи като постоянен титуляр. През последния сезон той изигра 47 мача във всички турнири, в които отбеляза 7 гола и направи 5 асистенции. Под ръководството на новия мениджър Арне Слот нападателят не успя да се впише напълно в тактическата схема, а липсата на ефективност в завършващата фаза често го поставяше под критика.
Привличането му от Ал Хилал е част от продължаващата стратегия на саудитските клубове да засилят присъствието си в световния футбол чрез звездни трансфери от Европа. От своя страна Ливърпул ще използва средствата от сделката за бъдещи трансфери, като приоритетен цел е нападателят на Нюкасъл Александър Исак. С продажбата на Нунес клубът надхвърля 250 милиона паунда от входящи трансферни приходи това лято.
За Нунес, който бе привлечен от Бенфика през 2022 г. срещу 85 милиона паунда, трансферът в Саудитска Арабия е шанс за ново начало и възможност да се подготви за Световното първенство през 2026 г. с националния отбор на Уругвай.