Нотингам продължи възхода си във Висшата лига и победи с 1:0 като гост изпадналия в тотална криза Саутхемптън. Срещата беше от 19-ия кръг на Премиърлийг. Единственото попадение в мача вкара Тайуо Ауоний в 25-ата минута.

Успехът измъкна Форест от зоната на изпадащите, като тимът събра 17 точки и заема 15-о място. "Светците" са последни с едва 12 точки.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Срещата започна с по-голямо владението на топката за домакините, но без опасности пред Дийн Хендерсън. За сметка на това Нотингам успя да стигне до гол в 27-ата минута. Тогава след страхотна контраатака Бренън Джонсън намери Ауоний в наказателното поле, а нигериецът засече за 0:1.

През второто полувреме Саутхемптън продължи да владее повече топката, но отборът беше безиденн в атака. Гостите направиха няколко опасни контраатаки, но не стигнаха до втори гол.