Челси загуби с 0:1 домакинството си на Нотингам в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата падна в началото на втората част, а негов автор стана Антъни Еланга. "Сините" изиграха слаб мач и логично регистрираха втора загуба от началото на сезона.

Възпитаниците на Маурисио Почетино създадоха много малко чисти голови положения, като най-добрата възможност за гол пропусна Николас Джаксън.

С успеха Нотингам събра 6 точки и заема 9-о място във временното класиране, докато "сините" са с две по-малко.

Gulliver/GettyImages
21 снимки

Срещата започна в спокойно темпо, като в началните минути липсваха опасности пред една от двете врати. В 16-ата минута Конър Галахър опита удар от далечна дистанция, който премина покрай вратата. В 22-ата минута пред "сините" се откри добра възможност за гол. Домакините организираха опасна контраатака, при която Николас Джаксън проби през центъра и подаде към Рахийм Стърлинг отдясно. Нападателят пусна остро центриране по земя, но Бен Чилуел се размина с топката.

В 26-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на Челси след центриране отляво. Тайуо Аиуонии успя да нанесе удар от 7-8 метра, но прати топката над вратата. Малко след това нигериецът се пребори с Тиаго Силва и отправи удар от малък ъгъл, който не намери очертанията на вратата.

В 35-ата минута Галахър центрира в наказателното поле, където Уили Боли изчисти с глава. Топката се озова в Енцо Фернандес пред наказателното поле, който отправи опасен удар, който не намери целта. В добавеното време на първата част Фернандес шутира от пряк свободен удар, но топката срещна стената и излезе в корнер.

Нотингам започна отлично второто полувреме и откри резултата. Галахър загуби топката в средата на терена. Кълбото се озова в Аиуонии, който със страхотен пас изведе Антъни Еланга сам срещу вратаря, а шведът не сбърка - 0:1.

Малко след попадението топката се озова в Мойсес Кайседо пред наказателното поле. Еквадорецът отправи силен шут, който беше блокиран от защитник в червено. В 57-ата минута Фернандес намери Джаксън на точката за изпълнение на дузпа. Гамбиецът опита удар, който Боли блокира в последния момент.

В 83-ата минута Джаксън направи непростим пропуск. Стърлинг получи извеждащ пас отдясно в наказателното поле. Нападателят успя да върне към гамбийския нападател, като с подаването си елиминира и вратаря, но Джаксън от няколко метра прати топката над вратата. Малко след това Тиаго Силва отправи силен удар от малък ъгъл, който Мат Търнър изби в корнер.

В 89-ата минута голмайсторът Еланга пое топката в своето поле, напредна, справи се с двама противникови играчи и опита удар от около 20 метра, който беше слаб и не затрудни Санчес. В продължението на срещата гостите организираха много опасна атака, която завърши с мощен шут на Еланга от малък ъгъл, който Санчес боксира. Секунди по-късно диагонален удар на Стърлинг профуча покрай вратата.

Челси - Нотингам 0:1

0:1 Антъни Еланга (48)

Челси: 1. Роберт Санчес, 2. Аксел Дисаси, 6. Тиаго Силва, 26. Леви Коуил, 27. Мало Густо, 21. Бен Чилуел, 25. Мойсес Кайседо, 23. Конър Галахър, 8. Енцо Фернандес, 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Мениджър: Маурисио Почетино

Нотингам: 1. Мат Търнър, 30. Уили Боли, 4. Джо Уоръл, 26. Скот МакКена, 43. Ола Аина, 24. Серж Орие, 5. Орел Мангала. 28. Данило, 22. Райън Йейтс, 10. Морган Гибс-Уайт, 9. Тайуо Аиуонии

Мениджър: Стив Купър