Отборът на Нотингам Форест победи с 3:1 Брайтън в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Нотингам бе без победа в последните си 11 срещи или от 5-и февруари насам. С трите точки възпитаниците на Стив Купър заемат 17-то място с 30 точки, само 1 повече от Лестър и две над Евертън, които са в зоната на изпадащите. Брайтън пък е осми във временното класиране с 49 пункта.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Срещата започна с дузпа за домакините в 11-ата минута, която оабче бе изпусната от Бренън Джонсън. В 38-ата минута "чайките" успяха да реализират първи и поведоха в резултата след гол на Факундо Буонаноте.

Дълбоко в продълженията на първата част равенството бе възстановено след автогол на Паскал Грос.

Във второто полувреме пък Нотингам нанесе двоен удар на Брайтън и така спечели срещата. В 69-ата минута Данило се разписа и осъществи обрата, а в първата минута на добавеното време на срещата Морган Гибс-Уайт оформи крайният резултат от дузпа.

Заради многобройните спирания на играта главният съдия даде 10 минути добавено време, а в тях освен дузпата, "чайките" стигнаха и до попадение, което обаче бе отменено заради засада.