Нотингам Форест победи с 2:1 Хъдърсфийлд и се класира за четвърфиналите на ФА Къп. Домакините стигнаха до пълен обрат през първото полувреме и си уредиха сблъсък с Ливърпул в следващата фаза на турнира, напомняйки на феновете за легендарното съперничество между двата отбора в края на 70-те и началото на 80-те години на 20 век.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Гостите изненадващо откриха резултата в 13-ата минута, когато Том Лес засече неспасяемо с глава в мрежата на Итън Хорват.

Домакините реагираха и в следващите минути притиснаха съперника си, което доведе и до изравнително попадение в 29-ата минута, когато Сам Съридж засече отблизо.

В 37-ата минута Нотингам Форест направи пълен обрат, след като Райън Йейтс се възползва от центриране от фаул на Джеймс Гарнър и с глава реализира.

През второто полувреме домакините успяха да запазят преднината си и стигнаха до успеха.