Тимът на Нюкасъл Юнайтед записа петата си победа в английския елит, след като надви с 2:0 Шефийлд Юнайтед в предпоследен мач от 15-ия кръг на Премиършип. Ален Сент-Максимен откри резултата след четвърт час след 15 минути игра, а Джонджо Шелви удвои в 70-ата минута, след като попадението бе преразглеждано след VAR.

По този начин „свраките” се изкачиха до 11-ото място, след като имат 19 точки, а Шефийлд е девети със същия актив, но по-добра голова разлика.

Шефийлд Юнайтед имаше много добри положения през първата част, като три пропуска направи нападателят Оливър МакБърни. Въпреки това, Нюкасъл удари опонента в 15-ата минута, когато добро центриране бе пратено към Сент-Максимен, който с глава насочи топката във вратата на Дийн Хендерсън.

Вторият гол за „свраките” дойде в 70-ата минута, когато Анди Керъл отклони топката с глава за Джонджо Шелви. Халфът напредна към вратата на „остриетата”, а страничният рефер маркира засада. Юношата на Ливърпул продължи и с удар с десния крак преодоля Хендерсън, въпреки че играчите на домакините спряха да играят. След преразглеждането на ВАР стана ясно, че позицията на Шелви е правилна и резултатът бе удвоен.

До края на срещата настроението в играта на Шефийлд спадна до огромни низини и положения пред вратата на Мартин Дубравка нямаше. В следващия кръг предстои нов важен мач за Нюкасъл с пряк конкурент – домакинство на Саутхемптън, докато Шефийлд ще пътува до „Кероу Роуд” за визита на Норич Сити.