Отборът на Нюкасъл победи с 3:1 като домакин Саутхемптън в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Хеттрик за Нюкасъл реализира Айосе Перес.

За Нюкасъл трите точки означават 12-а позиция с 41 в актива към момента и важна стъпка към осигураването на оставане в английския елит и догодина.

Тимът Саутхемптън пък се държи 16-и с 36 точки, малко над зоната на изпадащите.

25-годишният испанец бе в основата на комфортния аванс на домакините. Перес реализира два гола в 27-ата и 31-ата минута и даде преднина от 2:0 за Нюкасъл. Три минути по-късно Мартин Дубравка спаси вратата си след изстрел на Ян Беднарек, а в 45-ата Саломон Рондон не успя да се разпише.

Марио Лемина намали на 1:2 в 59-ата минута със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Третото попадение на Айосе Перес в 86-ата минута означаваше ценни три точки за Нюкасъл, който ликува с успеха.