Еди Хау наблюдава от трибуните как бъдещият му тим Нюкасъл стигна до равенство 1:1 като гост на Брайтън, което ги остави като единственият отбор без победа във Висшата лига.

Истинската драма обаче не бяха головете, а червения картон на Роберт Санчес в края на редовното време. Тогава Санчес остана очи в очи с Калъм Уилсън извън наказателното поле, нападателя заобиколи вратаря и се строполи на земята, което предизвика редица дискуси на терена, между щабовете и на трибуните. След видеопреразглеждането, стражът на Брайтън бе изгонен и защитникът Люис Дънк застана на вратата в добавеното време.

Хау, който седеше до Аманда Стейвли на стадиона на Брайтън днес, видя как Тросард реализира дузпа в 24-ата минута за „чайките“, а около 20 минути след началото на втората част "свраките" изравниха чрез Исак Хайден.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

С равенството Нюкасъл е на 19-то място, а Брайтън към момента е на 6-та позиция.