Нюкасъл постигна домакинска победа с 4:0 над Тотнъм в първия мач от 33-тия кръг на Висшата лига на Англия. Убедителният успех изкачи "свраките" на шестото място във временното класиране с 50 точки, докато Тотнъм се смъкна до петото място с 60 точки, колкото има и четвъртият Астън Вила.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Двубоят започна на много високи обороти, а интересните ситуации пред двете врати се редяха една след друга. При най-опасната от тях, в седмата минута, Тимо Вернер не успя да засече добре подаване от десния фланг и изпрати топката високо над напречната греда.

След половин час игра "свраките" откриха резултата чрез Александър Исак - той получи извеждащ пас от Антъни Гордън, финтира Мики ван де Вен и след това не остави шансове на Гилермо Викарио с точен удар в десния му ъгъл - 1:0.

Малко след подновяването на играта Педро Поро сгреши с връщането на топката към вратаря, Гордън я овладя, Ван де Вен бе финтиран за втори път и резултатът стана 2:0 за Нюкасъл!

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, а "шпорите" имаха късмет, че се оттеглят на почивката с пасив от само две попадения.

Логичното се случи в 51-ата минута, когато Александър Исак вкара втория си гол в мача и така направи преднината на своя отбор класическа. Той получи подаване от дълбочина от Бруно Гимараеш, Мики ван де Вен не успя да го настигне и Викарио бе поразен за трети път.

Десет минути преди края десният страничен стълб спаси гостите от получаването на четвърти гол. Крайното 4:0 все пак бе оформено в 86-ата минута, когато Фабиан Шер майсторски засече с глава центриране на Гордън от ъглов удар.