Нюкасъл надигра тотално Кристъл Палас и стигна до изразителна победа с 4:0. Победата дойде след абсолютна доминация на домакините, а Палас разочарова своите фенове.

"Свраките" започнаха забавлението още в 4-та минута когато Джейкъб Мърфи с прехвърлящ удар откри резултата. Попадението беше отменено, но след проверка с ВАР се видя, че всичко е редовно.

Кристъл палас получи съкрушителен удар в края на полувремето. Първо Антъни Гордън в 44-та удвои резултата, а 3 минути по-късно Шон Лонгстаф буквало реши срещата.

През второто полувреме Калъм Уилсън също реализира дежурния си гол и така Нюкасъл съсече гостите от Палас.

В класирането момчетата на Еди Хау са на 5-та позиция с 16 точки, а Кристъл Палас е 10-ти с 12.