Нюкасъл победи Уулвърхемптън с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Александър Исак откри резултата в 26-ата минута, а Хуан Хи-Чан възстанови равенството в 70-ата минута. Мигел Алмирон донесе победата на "свраките" с гол в 79-ата минута. Нюкасъл нямаше победа в последните си пет мача, но с тази отново изпревари Ливърпул и стигна до петото място в английския шампионат.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

В 22-ата минута Раул Хименес се стовари в наказателното поле на Нюкасъл, но съдията не отрази претенциите на "вълците" за дузпа.

Първото попадение падна в 26-ата минута, след като Кийрън Трипиър центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле на Уулвс се извиси Александър Исак, който прати топката в мрежата с глава.

Три минути след това и Джо Уилък стигна до добра възможност за изстрел, но бе блокиран. В 36-ата минута пък Бруно Гимараеш уцели напречната греда, след като стреля с глава.

В началото на второто полувреме Рубен Невеш опита да шутира от границата на наказателното поле, но не нацели добре топката и я прати встрани от целта.

В 58-ата минута пък Педро Нето затрудни Ник Поуп с изстрел от пряк свободен удар. Все пак стражът се справи и спаси. В 65-ата минута Поуп трябваше отново да се намесва, след като Жоао Моутиньо стреля.

Три минути по-късно стигна Хи-Чан Хуан възстанови равенството след сериозно разбъркване в пеналтерията на "свраките".

Мигел Алмирон пък донесе победата на Нюкасъл с гол в 79-ата минута. Той получи пас от Джо Уилък във вътрешността на наказателното поле и шутира в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

Така Нюкасъл се изкачи до петото място с 44 точки, четири по-малко от четвъртия в класирането Тотнъм. "Свраките" обаче са с два мача по-малко.