Отборът на Нюкасъл се класира за петия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия, след като тимът на Еди Хау отстрани елитния Фулъм. „Свраките” се наложиха с 2:0 при визитата си на „Крейвън котидж” и си осигуриха място в следващия етап на най-старата клубна надпревара в света.

Попаденията в мача бяха дело на Шон Лонгстаф през първата част и Дан Бърн през второто полувреме.

По-рано през деня Евертън отпадна от турнира, допускайки изненадваща загуба у дома с 1:2 от Лутън, а тимът на Илия Груев стигна до преиграване с Плимут Аргайл след 1:1 на „Елънд Роуд”. Българинът започна мача като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути.

Голямата изненада в кръга дойде в Ипсуич, където местният тим отпадна от скромния отбор на Мейдстоун Юнайтед.