Отборът на Нюкасъл надви с 3:2 Оксфорд Юнайтед и продължава напред в турнира за ФА Къп. Двата тима си размениха по две попадения през двете части на редовното време. През първото полувреме Шон Лонгстаф и Жоелинтон изведоха "свраките" напред, но през второто Оксфорд върна двете попадения чрез Лиам Кели и Нейтън Холанд и вкара мача в продължения. В 116-ата минута Алън Сен-Максимин реши всичко и изпрати "свраките" в следващата фаза за първи път от 14 години.

Резултатът бе открит в 15-ата минута, когато Жоелинтон изпрати добър пас към Шон Лонгстаф, чийто удар матира Саймън Истууд.

В 30-ата минута Жоелинтон удвои аванса на "свраките", след като нанесе добър удар от центъра на наказателното поле.

Двата гола пасив не уплаши домакините и през втората част съумяха да възстановят равенството само за 10 минути.

В 84-ата минута Лиам Кели отбеляза от свободен удар, а в добавеното време Нейтън Холанд стреля от центъра на наказателното поле и възстанови равенството, водейки срещата до продължения.

В 116-ата минута Алън Сен-Максимин заби топката в горния десен ъгъл и класира "свраките" напред в турнира.