Уест Хям на два пъти пропиля гол аванс при равенството 2:2 на терена на Нюкасъл в мача от 33-ия кръг на английското футболно първенство.

Лондончани събраха 31 точки и останаха на 16-ото място на 4 точки над зоната на изпадащите.

Домакините пък останаха на 12-ата позиция с 43 точки, но записаха трети пореден двубой без успех на "Сейнт Джеймсис Парк".

Михаил Антонио изведе столичани напред още в четвъртата минута с удар от границата на малкия пеналт след отлична асистенция от дясно на Джарод Бауен.

В 17-ата минута Мигел Алмирон изравни при сходна ситуация, след като получи пас от дясно от Емил Крафт и от 5-6 метра засече в мрежата.

Гостите бяха по-активни след почивката и в 65-та минута отново излязоха напред в резултата. След центриране от корнер от дясно към далечната греда Деклан Райс стреля с глава в гредата, топката отскочи към Томаш Соучек, който отблизо направи добавка за 2:1.

В следващата атака домакините отново изравниха. Джонджо Шелви направи двойно с Дуайт Гейл, измъкна се в чиста позиция в ляво в пеналта и отблизо стреля прецизно по тревата по диагонала за 2:2.

До края гостите бяха по-настоятелни, но така и не успяха да стигнат до победата.