Отборите на Нюкасъл и Норич завършиха при резултат 1:1 в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините останаха с човек по-малко още в деветата минута, когато Кийрън Кларк получи директен чевен картон.

В 20-ата минута Жоелинтон си освободи пространство и нанесе добър дар от границата на наказателното поле, но топката премина на косъм от напречната греда.

В самия край на първата част Христос Цолис пое разсичащ пас и стреля моментално към вратата на Дубравка, който обаче блесна с брилянтно спасяване.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В 57-ата минута играч на Норич игра с ръка и след преглед с ВАР главният рефер Анди Мадли отсъди дузпа за домакините. Точен от бялата точка бе Калъм Уилсън, чийто удар влетя в мрежата на "канарчетата".

Двайсет минути по-късно Теему Пуки възстанови равенството, което остана непроменено до края.

Така двата тима взеха по точка, което не променя особено ситуацията за нито един от тях. "Свраките" остават последни със 7 пункта, а Норич са две позиции по-горе с 10 точки.