Арсенал победи Уулвърхемптън с 1:0 на „Молиню“. Попадението за "артилеристите" отбеляза Габриел Магаляеш в средата на първото полувреме. В 69-ата минута Мартинели бе изгонен, след като си изкара два жълти картона в рамките на 10 секунди за две нарушения.

"Вълците" бяха в серия от три поредни шампионатни победи, като сразиха последователно Манчестър Юнайтед, Саутхемптън и Брентфорд. За "топчиите" това е първа победа през 2022-а година.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Още в осмата минута на срещата Томас Партей изчисти нескопосано центриране, насочено към Дендонкер, отклонявайки го именно в тялото на белгийския халф. Рамсдейл обаче внимаваше и улови. Следващите минути не предложиха нещо кой знае колко интересно, преди в 22-ата минута Бен Уайт да се озове на добра позиция около точката за изпълнение на дузпа, изстрелът на англичанина бе блокиран с тяло от бранител на Уулвс.

Малко преди да измине половин час игра Габриел Магаляеш се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и отблизо довкара топката във вратата на Са.

Няколко минути след попадението на бразилеца, хубаво центриране на Марсал бе избито от Гранит Джака, току пред Дендонкер. В следващата атака Хименес опита удар с глава, но бе неточен. 180 секунди преди почивката Поденс разви добре бърза контра на Уулвс и разтегли надясно към Семедо, чийто удар мина много близо до лявата греда на Рамсдейл. В ответното нападение удар на Лаказет от нелоша позиция попадне право в ръцете на Жозе Са. В третата минута на добавеното време на първата част Невеш опита да изненада Аарън Рамсдейл с изпълнение от фал, но не сполучи в опита си.

С началото на втората част домакините опитаха да възстановят равенството. Първо Поденс стреля, но ударът му бе блокиран. След късо изпълнения корнер и произлязлото бързо разиграване Поденс намери Дендонкер, който не бе точен с глава.

В 69-ата минута Габриел Мартинели загуби една топка на тъча, след което първо изблъска хвърлящия тъч Поденс, а след не повече от 10 секунди фаулира спринтиращия Чикиньо. Майкъл Оливър бе непоколебим и му показа два жълти картона за двете провинения, оставяйки "топчиите" с 10 души на терена.

Веднага след спорната ситуация Джака си отбеляза автогол, но Раул Хименес беше в положение на засада и попадението бе отменено. В следващата атака Лаказет излезе сам срещу вратаря на домакините, но диагоналният му удар не намери очертанията на вратата.

Десетина минути преди края за пореден път Дендонкер стреля с глава, но Рамсдейл изби в ъглов удар. Минута пред това пък бранител на Арсенал изби почти от голлинията.

FT / Уулвърхемптън - Арсенал 0:1

0:1 Габриел Магаляеш 27`

Уулвърхемптън: Жозе Са, Нелсън Семедо, Максимилиан Килман, Конър Коди(81` - Фабио Силва), Ромейн Сайс(ж.к.), Фернандо Марсал(62` - Раян Айт-Нури), Леандер Дендонкер, Рубен Невеш(ж.к.), Франсиско Тринкао(62` - Чикиньо), Даниел Поденс, Раул Хименес

Мениджър: Бруно Лаже

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Седрик Соареш, Бен Уайт, Габриел Мегаляеш(ж.к.), Киърън Тиърни, Томас Партей(ж.к.), Гранит Джака(ж.к.), Букайо Сака(72` - Роб Холдинг), Мартин Йодегор(68` - Емил Смит Роу), Габриел Мартинели(ч.к.), Александър Лаказет(81` - Eди Нкетия)

Мениджър: Микел Артета

Главен съдия: Майкъл Оливър

Стадион: "Молиню", Уулвърхемптън