Тотнъм победи Нюкасъл с 4:1 в мач от 16-я кръг на Висшата лига. Попаденията за домакините бяха дело на Дестини Удоджи, Хюн-Мин Сон вкара от дузпа, а Ричарлисон се разписа на два пъти, докато за гостите точен бе Жоелинтон в добавеното време.

Тотнъм бе много по-добрият отбор през почти целия мач, като създаде цели 23 голови положения и отправи 12 точни удари, а накрая заслужено се поздрави с победата. След тази победа Тотнъм е на 5-о място с 30 точки, докато Нюкасъл остава на 7-а позиция с 26 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
37 снимки

В 9-а минута Нюкасъл страхотна атака, при която Антъни Гордън бе намерен на фланга и пусна успоредна на голлинията топка, но Бен Дейвис се намеси по невероятен начин, за да предотврати сигурен гол, тъй като зад него Александър Исак бе на чудесна позиция пред опразнената врата.

В 26-а минута Тотнъм успя да открие резултата. Сон получи добра топка на фланга и успя да надвие Трипиър, след което центрира, а Дестини Удоджи успя да завърши на празна врата, за да изведе "шпорите" напред.

Малко след това домакините отново имаха добър шанс, след като топката се озова на дясното крило, а след това бе сервирана на Папе Сар, но той не я уцели добре и последва аут. В 33-а минута Нюкасъл организира контраатака, като Мигел Алмирон бе намерен от Гордън, но парагваецът не успя да отправи силен удар с левия крак и Викарио спаси спокойно.

В 38-а минута Сон отново бе непокрит, а Трипиър пак не бе достатъчно добър в дефанзивен план, като изглеждаше объркан и бе лесно преодолян от корееца, преди Ричарлисон да завърши и да удвои аванса на "шпорите".

Около пет минути преди края на първата част Бренън Джонсън напредна с топка в крака и опита удар, който облиза напречната греда и напусна очертанията на терена. Секунди по-късно Ричарлисон пропусна от чиста позиция да направи резултата 3:0.

В 60-а минута логичното се случи. Педро Поро центрира в наказателното поле и намери Ричарлисон, който овладя топката и я изстреля в долния десен ъгъл, правейки резултата 3:0.

Пет минути преди края на редовното време Сон остана очи в очи с вратаря и успя да го преодолее, а Дубравка фаулира съперника и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно кореецът, който бе безапелационен и направи резултата 4:0.

В добавеното време "свраките" достигнаха до почетно попадение, след като Калъм Уилсън намери непокрития Жоелинтон в наказателното поле, а бразилецът яростно отправи удари, за да отбележе почетен гол за своя отбор - 4:1.

Стартови състави:

Тотнъм: 13. Гилерме Викарио, 38. Дестини Удоджи, 33. Бен Дейвис, 17. Кристиан Ромеро, 23. Педро Поро, 29. Папе Сар, 8. Ив Бисума, 9. Ричарлисон, 22. Бренън Джонсън, 21. Деян Кулушевски, 7. Хьон-Мин Сон

Нюкасъл: 1. Мартин Дубравка, 21. Тино Ливраменто, 5. Фабиан Шер, 6. Джамал Ласелес, 2. Трипиър, 7. Жоелинтон, 39. Бруно Гимараеш, 67. Люис Майли, 10. Антъни Гордън, 24. Мигел Алмирон, 14. Александър Исак