Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите на турнира Карабао Къп, след като надделя над Астън Вила с резултат 4:2 след истински голов трилър от третия кръг на турнира. Домакините на два пъти изостваха в резултата, но показаха страхотен характер, за да стигнат до крайния успех в срещата.

И шестте гола паднаха през второто полувреме. Всичко стартира с Оли Уоткинс, който откри в 48-ата, но само минута след това Антони Марсиал изравни. Диого Далот си отбеляза автогол в 61-ата и даде нов ванас на гостите, а Маркъс Рашфорд отново изравни в 67-ата минута. Бруно Фернандеш донесе пълния обрат в 78-ата, а Скот МакТоминей оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Като цяло "червените дяволи" можеха да отбележат и още попадения, тъй като създадоха доста ситуации пред вратата на "виланите", а малко преди гола си МакТоминей удари и греда. По този начин Ман Юнайтед взе реванш от този съперник, след като през уикенда допусна поражение с 1:3 в гостуването си на "Вила Парк" в мач от Висшата лига.

Звездата на „червените дяволи“ - Кристиано Роналдо, не взе участие в срещата, след като не попадна в групата. Мениджърът Ерик тен Хаг бе направил доста промени в своя състав. Дебют за тима направи резервният вратар Мартин Дубравка, а Дони ван де Беек също стартира от първата минута. На терена от началото беше и капитанът Хари Магуайър.

Наставникът на бирмингамци – Унай Емери, също бе предприел редица промени, а като титуляр стартира бившият играч на Ман Юнайтед – Ашли Йънг.

Манчестър Юнайтед Астън Вила

източник: Sofascore.com

Срещата стартира на високи обороти, но и двата отбора не предприемаха излишни рискове и чисти положения пред двете врати липсваха.

Първият удар към някоя от вратите дойде чак в 24-тата минута, когато включилият се в атака Диого Далот засече с глава центриране отляво, но ударът му беше блокиран в корнер.

БТА / BTA
13 снимки

В 31-ата минута Дъглас Луис беше близо до това да изненада домакините, след като опита да вкара директно от ъглов удар, но Скот МакТоминей изчисти с глава точно пред голлинията на първа греда. Две минути след това Ашли Йънг стреля пред дъгата на наказателното поле, но неточно над вратата.

До края на полувремето домакините бяха по-активни, но нови опасни ситуации липсваха.

Три минути след старта на второто полувреме Астън Вила изненада домакините и откри резултата. Фрад сбърка с опита за подаване в половината на гостите, а след това топката се озова в Джейкъб Рамзи, който тръгна на скорост в противниковата половина и след това изведе Оли Уоткинс зад гърба на отбраната на Юнайтед. Нападателят пое добре кълбото, влезе в наказателното поле и останал сам срещу Мартин Дубравка го преодоля с хубав удар за 1:0.

Само минута по-късно обаче „червените дяволи“ изравниха. Далот даде чудесен дълъг извеждащ пас за Бруно Фернандеш отдясно в половината на Вила, след което португалецът напредна на скорост, влезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас по тревата за непокрития Антони Марсиал, който засече топката във вратата на Робин Олсен за 1:1.​

Вихреното темпо на терена продължи, а в 61-ата минута бирмингамци отново взеха аванс в резултата. Ашли Йънг получи отдясно, напредна добре, влезе в наказателното поле и центрира на далечната греда, където Леон Бейли бе оставен съвсем сам и свали с глава топката, а Далот подложи крак и прати кълбото в собствената си врата – 1:2.​

Веднага след попадението Ерик тен Хаг направи тройна промяна и пусна в игра Алехандро Гарначо, Антъни Еланга и Кристиан Ериксен, които смениха Антони Марсиал, Дон ван де Беек и Фред.

В 64-ата минута Рашфорд можеше да изравни резултата, след като получи чудесен извеждащ пас от Тайрел Маласия в половината на гостите, след което влезе в наказателното поле и стреля, но покрай лявата греда на Олсен.

Три минути по-късно обаче английският национал все пак отбеляза и възстанови паритета за втори път. Отново Маласия с дълъг пас намери Рашфорд, който с глава опита да изведе Ериксен в наказателното поле, където Йънг направи  шпагат в опит да изчисти. Там обаче Калъм Чеймбърс и Тайрън Мингс, който се подхлъзна, не се разбраха и това позволи на Рашфорд да отбележи от близка дистанция за 2:2.

В 76-ата минута домакините бяха близо до пълния обрат. Маласия центрира отляво в наказателното поле, където Бруно овладя и обръщайки се шутира ниско и силно, но Олсен внимаваше и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение Хари Магуайър стреля с глава, но отново стражът спаси.

Минута след това отново Бруно шутира опасно ниско по тревата от дистанция, но покрай дясната греда на Олсен.

Настойчивите действия на Ман Юнайтед обаче дадоха резултат и те поведоха за първи път в мача в 78-ата минута. Всичко тръгна след грешен пас на вратаря Олсен, който предостави топката на Гарначо, а той намери Бруно Фернандеи в разредената защита на Вила. Португалецът влезе в наказателното поле и шутира, получи се рикошет в Мингс и кълбото попадна във вратата на шведския страж за трети път – 3:2.

В 89-ата минута Скот МакТоминей можеше да отбележи четвърти гол, след като получи на границата на наказателното поле и отправи много силен удар, който обаче се отби от напречната греда.

Всичко приключи в първата минута от добавеното време, когато Гарначо центрира отляво в наказателното, а МакТоминей успя да надбяга Мингс и засече във вратата на Олсен за крайното 4:2. По този начин Ман Юнайтед се класира за следващата фаза на турнира.

FT | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – АСТЪН ВИЛА  4:2

0:1 Оли Уоткинс 48'

1:1 Антони Марсиал 49'

1:2 Диого Далот (автогол) 61'

2:2 Маркъс Рашфорд 67'

3:2 Бруно Фернандеш 78'

4:2 Скот МакТоминей 90+1'