Отборът на Манчестър Юнайтед успя да изкове минимален, много много ценен успех срещу Кристъл Палас, надделявайки с резултат 1:0 в двубой от 15-ия кръг на английската Висша лига. Фред откри резултата в 78-та минута, като неговото ювелирно изпълнение се оказа достатъчно за Ралф Рангник да дебютира с три точки начело на "червените дяволи".

Домакините започнаха активно и в 4-а минута Алекс Телеш отправи удар отдалеч, който обаче мина встрани. Секунди по-късно Роналдо беше изпреварен в наказателното поле. В 9-та минута Уилфред Заха се отчете с първи точен изстрел за гостите, но Де Хеа нямаше проблеми.

"Червените" дяволи бяха много доминантни по отношение на владеенето на топката в тези минути и в 18-а минута Кристиано Роналдо беше изведен на стрелкова позиция, преди шутът му да бъде блокиран.

В 24-ата минута Фред имаше отлична възможност да открие, но топката отиде в главата на Томкинс. Секунди по-късно Роналдо свали с глава за Бруно Фернандеш. Неговият удар не бе достатъчно прецизен и вратарят на гостите го отрази.

Положенията постепено намаляха пред двете врати, а секунди преди края на полувремето Диого Дало отправи силен, но неточен удар в посока вратата на "орлите".

В началото на втората част гостите започнаха да стават все по-смели в действията си и в 56-та минута Шейку Кояте стреля опасно с глава, но шутът му беше отклонен в ъглов удар. В 64-та минута Конър Галахър опита удар отдалеч, но безкрайно неточен.

В 68-та минута домакините получиха шанс да стрелят от пряк свободен удар, а Алек Телеш нацели горната греда на вратата на Висенте Гуйта. В 75-та минута дойде и най-чистото положение в мача. След ъглов удар Марк Гуей свали топката за Жордан Аю на задната греда, където стрелецът някак пропусна от броени метри.

"Червените дяволи" стигнаха до така желания гол в 78-ата минута и той дойде от неочакван източник. Великолепно изпълнение на Фред даде преднина на Ман Юнайтед. Той получи топката от Грийнууд прекрасно завъртя топката към горния десен ъгъл на Гуита. До края на мача гостите опитаха хаотичен натиск, но без резултат - точките останаха за домакините.