Отборите на Ливърпул и Уест Бромич Албиън завършиха при резултат 1:1 в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. В 12-ата минута Садио Мане даде предимство на "червените", но минути преди края на срещата Семи Аджайи донесе точката на своя тим и остави Клоп с една-единствена победа срещу Големия Сам.

Getty Images
51 снимки

Първата добра възможност за домакините дойде още в седмата минута. Анди Робъртсън отправи тънко подаване в наказателното поле към Мохамед Салах, но египтянинът не успя да достигне до топката. Малко по-късно Анди Робъртсън отново успя да се измъкне от противниковата защита, но този път подаването му бе блокирано.

"Червената" доминация даде своя резултат в 12-ата минута. Жоел Матип се отдели от Семи Аджайи и подаде към Садио Мане, който демонстрира страхотен контрол над топката и с мощен удар изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на УБА, откривайки резултата.

След около половин час игра Трент Александър-Арнолд опита да застраши съперниковата врата от свободен удар, но изпълнението му бе разочароващо.

Натискът на мърсисайдци бе неспирен. В 34-ата минута Мохамед Салах укроти топката и отправи светкавичен удар към вратата на Сам Джонстоун, но и този опит отиде в графата "неточни".

Така първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които без много напрежение и с над 80%-ово владеене на топката се прибраха с аванс на почивката.

Втората част започна както завърши първата. Не бе изминала и минута от рестарта на двубоя и Джордан Хендерсън отправи изстрел към вратата на "дроздовете". Капитанът на Ливърпул овладя добър пас по земя и шутира към вратата от обещаваща дистанция, но твърде далеч от целта.

В 49-ата минута гостите за първи път разиграха топката в противниковата половина. Овладяването на топката след центрирането на Дарнел Фърлонг обаче бе изключително безпроблемно за Алисон. Играчите на Сам Алърдайс заиграха по-добре и секунди по-късно бе регистриран и първият точен удар на "дроздовете". Карлан Грант опита късмета си, но ударът му завърши право в ръцете на стража на мърсисайдци.

Кадровите проблеми за Юрген Клоп продължиха и в този двубой и след около час футбол на "Анфийлд" специалистът бе принуден да извърши смяна. Жоел Матип получи болезнено разтежение, което не му позволи да продължи срещата, и бе заменен от младока Рийс Уилямс.

Малко по-късно Мохамед Салах профука възможността да удвои аванса на своя тим. Египтянинът засече центриране на метри от головата линия, но завършващият му удар с глава премина над напречната греда.

В 72-ата минута "дроздовете" бяха изключително близо до изравнително попадение, но Карлан Грант пропиля своя шанс. Ромейн Сойерс подаде по чудесен начин на англичанина, който с лекота изпревари Рийс Уилямс, но Алисон се намеси блестящо и опази вратата си.

Десетина минути преди края на срещата УБА най-накрая съумя да възстанови равенството. Семи Аджайи надскочи Фабиньо, за да засече центриране от корнер. Топката рикошира в напречната греда и щеше да излезе от очертанията, но Алисон се намеси и допусна кълбото да завърши в мрежата му.

Секунди преди последния съдийски сигнал мърсисайдци пропиляха страхотна възможност да си подпечатат победата, след като ударът на Фирмино бе отразен по превъзходен начин от Сам Джонстоун.

Така преобразената игра на "дроздовете" им спечели точката от гостуването на "Анфийлд", която е осма за тима след 15 изиграни срещи. Ливърпул, от своя страна, все пак остава на лидерската позиция с 32 точки в актива си.

Ливърпул - УБА  КР 1:1
1:0 Садио Мане 12'
1:1 Семи Аджайи 82'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ливърпул: 1. Алисон, 3. Фабиньо, 26. Анди Робъртсън, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 5. Жоржиньо Вайналдум, 14. Джордан Хендерсън (к), 17. Къртис Джоунс, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане, 11. Мохамед Салах

Мениджър: Юрген Клоп

УБА: 1. Сам Джонстоун, 2. Дарнел Фърлонг, 3. Киерън Гибс, 6. Семи Аджайи, 27. Дара О'Шей, 7. Калъм Робинсън, 10. Мат Филипс (к), 11. Грейди Диангана, 18. Конър Галахър, 19. Ромейн Сойерс, 29. Карлен Грант

Мениджър: Сам Алърдайс

Съдия: Кевин Френд