Ливърпул посреща Борнемут в мач от петия кръг във Висшата лига. Резултатът към този момент е 3:0. Луис Диас даде аванс на домакините в 27-ата минута, а минута по-късно отново той се озова в прегръдките на съотборниците си. Дарвин Нунес покачи преднината на домакините в 37-ата минута. "Червените" загубиха последния си двубой на Острова, като причудливо преклониха глава от Нотингам Форест у дома с 0:1. Борнемут пък също загуби със същия резултат предния рунд от Челси.

Срещата може да я гледате на живо по DIEMA SPORT 2. Сайтът Gong.bg, както винаги, ще предложи на своите читатели текст и богато мултимедийно отразяване.

--

В четвъртата минута гостите от южния бряг смълчаха "Анфийлд". Джъстин Клуиверт опита удар, но вместо това направи пас към Антоан Семеньо, който вкара отблизо и първоначално реферите зачетоха попадението. След преразглеждане обаче се видя, че тъмнокожият нападател на "черешките" беше в засада и голът беше отменен.

Две след това Гравенберх даде пас вляво към Салах, който центрира за Анди Робъртсън. Шотландецът отправи удар от движение, но не намери очертанията на съперниковата врата. В осмата домакините организираха отлично бързо нападение, а Луис Диас нанесе много силен удар, но Кепа Арисабалага изби над напречната греда.

След 13 Мак Алистър даде визионерски пас по вертикала за Мохамед Салах. Хуйсен опита да блокира Салах и донякъде успя. Все пак египтянинът нанесе удар, който беше отразен от Кепа. След четвърт час игра Дарвин Нунес получи пас от Мохамед Салах и овладя с гръб към вратата на Борнемут. Уругваецът се завъртя и стреля с левия крак, но не притесни Кепа.

Малко след това Борнемут беше близо да открие резултата официално, след като Еванилсон даде отличен пас към Семеньо, който шутира преди шпагата на Робъртсън, а ирландецът Келехър направи сериозно спасяване. В 22-ата Луис Диас елиминира трима съперникови футболисти и стреля от малък ъгъл, но Кепа Арисабалага отрази.

Ливърпул поведе в резултата в 27-ата минута след груба грешка на "черешките". Ибрахима Конате получи топката вдясно от Келехър и даде дълъг пас в ничия зона. Кепа Арисабалага тръгна да парира топката, но се забави, а Луис Диас овладя и след едно докосване отправи удар към вратата на гостите - 1:0.

След само минута Диас вкара втори гол в срещата и донесе пълния контрол в срещата за Ливърпул. "Червените" проведоха многоходова акция през средата и топката беше разпределена вляво към Диас, чийто удар с глава не беше отразен от Кепа - 2:0.

В 30-ата минута Джъстин Клуиверт отправи удар с десния крак, но Келехър спаси. Осем преди края Ливърпул наниза трети гол в срещата. Мохамед Салах видя вдясно Дарвин Нунес. Нападателят овладя и напредна, след което отправи красив изстрел с левия крак, който не остави никакви шансове на Кепа - 3:0.

Малко след това Гравенберх пусна към Салах, който пак стреля, но отново не смути вратаря на "черешките".

LIVE / ЛИВЪРПУЛ – БОРНЕМУТ 3:0

1:0 Диас 27'. 2:0 Диас 28', 3:0 Нунес 38'

Стадион: „Анфийлд“ (Англия)

Рефер: Tони Харингтън

Ливърпул: Келехър – Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Робъртсън – Гравенберх, Собослай, Мак Алистър – Диас, Салах, Нунес

Мениджър: Арне Слот

Борнемут: Кепа – Керкез, Забарни, Хуйсен, Араухо, Куук, Кристи, Таверниер, Клуиверт, Семеньо, Еванилсон

Мениджър: Андони Ираола