Ливърпул откри 25-ия кръг във Висшата лига с голям успех при визитата си на Брентфорд. Мърсисайдци се разправиха с лондонския тим с 4:1, но отборът на Юрген Клоп понесе два тежки удара в хода на срещата, а навярно и за сезона.

През първото полувреме с контузии напуснаха Къртис Джоунс и Диого Жота, като проблемът при англичанина беше в глезена, докато нападателят бе изнесен на носилка след сериозни болки в коляното.

Иначе, Дарвин Нунес откри резултата на „Джи Тек Къмюнити“ с изключителен гол в 35-ата минута, а Алексис Мак Алистър удвои актива след 55 минути игра. В 68-ата пък Мохамед Салах се завърна след контузия и вкара попадение, а Айвън Тони намали в 75-ата. Влезлият като резерва Коди Гакпо пък вкара четвърти гол за госта в срещата и подпечата ливърпулския успех.

Победата запази лидерската позиция на Ливърпул на върха в Англия и тимът вече има 57 точки след 25 изиграни мача. Вторият Манчестър Сити е с 52 пункта, но „гражданите“ са с два мача по-малко спрямо „червените“. Брентфорд остана 14-и с 25 точки.

В следващия междинен кръг Ливърпул ще приеме Лутън Таун на „Анфийлд“, докато Брентфорд ще гостува на Ман Сити.

Брентфорд vs Ливърпул

източник: sofascore.com

Ливърпул заема лидерската позиция в Премиър лийг с 54 точки и се явява основен претендент за титлата срещу шампиона Манчестър Сити и бродещия около първата позиция Арсенал. Брентфорд пък е 14-и с 25 точки и резултатите на „пчеличките“ през сезона със сигурност са лъкатушещи се.

Първата възможност в Лондон бе на сметката на "пчеличките", след като Витали Янелт получи от Матиас Йенсен и стреля, но встрани от мърсисайдската врата. Гостите започнаха да притискат своя съперник и в 10-ата минута можеха да открият резултата. На стрелкова позиция се озова Конър Брадли, който завърши с десния крак, но Флекен парира удара на младока.

85 снимки

Брентфорд разигра отлично нападение след четвърт час игра, когато Нийл Мопе пусна технично към Айвън Тони. Английският нападател шутира с левия крак, но встрани от вратата, пазена от Куивийн Келехър. Шест по-късно Андрю Робъртсън разпредели много добре надясно и намери Диого Жота. Португалецът овладя топката и нанесе мощен изстрел, но Флекен с пръсти изби в ъглов удар. След половин час игра Юрген Клоп трябваше да прави принудителна смяна, след като травма получи Къртис Джоунс, а на неговото място се появи Раян Гравенберх.

Това обаче не смути "червените" и те откриха резултата в 35-ата минута. Върджил ван Дайк изрита силно напред след опит за нападение на Брентфорд, а Диого Жота се пребори със Серхио Регилон и с глава изведе Дарвин Нунес сам срещу Флекен. Уругваецът напредна и с изключителна класа прехвърли вратаря на домакините, за да открие резултата.

Пет преди края пък Юрген Клоп трябваше да стори втора принудителна смяна, след като Ньоргоорд се приземи много тежко върху крака на Диого Жота и португалецът остана да лежи на тревата. Самият той не можеше да се изправи на краката си и беше изнесен на носилка. На негово място се появи Мохамед Салах.

В третата минута от добавеното време Ливърпул стигна до голям шанс при контраатака. Луис Диас напредна отляво и даде към Мохамед Салах. Египтянинът обаче не отигра качествено и защитата на Брентфорд изчисти напред. В 51-ата минута Мхамед Салах беше намерен от Ван Дайк и напредна отдясно. Египтянинът демонстрира страхотна скорост, но стреля много далеч от истината.

Десет след подновяването Ливърпул удари за втори път в срещата Брентфорд. Мохамед Салах получи топката след пас от Гравенберх, който се пребори страхотно в половината на домакините. Нападателят пусна изкусен пас към Алексис Мак Алистър в наказателното на "пчеличките" и аржентинският халф технично преодоля Флекен за 2:0.

Пет след това пък Мак Алистър подаде към Конър Брадли, който се включи в нападението на Ливърпул. Младият северноирландец напредна с топка в крака и отправи мощен удар, който отиде над напречната греда на Флекен. В 68-ата минута дойде моментът и за гол пред Мохамед Салах. Келехър изрита силно топката напред, а Гакпо се пребори с глава. Мохамед Салах догони и елиминира съпротивата на Нейтън Колинс, след което ударът на №11 беше неспасяем за Флекен - 3:0.

Четвърт час преди края на редовното време Брентфор върна едно попадение във вратата на Ливърпул. Йоан Уиса проби отдясно и пусна за Серхио Регилон. Испанецът нанесе тежък удар, който бе отразен от Келехър, но стражът прати топката към Айвън Тони, който при втория опит вкара в мрежата - 1:3.

Четири преди края пък Ливърпул вкара четвърти гол в срещата. Брентфорд допусна още една грешка в защита, а Луис Диас подаде към непокрития Гакпо, който с елегантен удар прониза Флекен за 4:1.

В добавеното време на срещата Тони можеше да се запише за втори път сред голмайсторите. Английският нападател отскочи добре при центрирана топка в наказателното на Ливърпул и стреля с глава, ала Келехър направи красиво спасяване с една ръка и не допусна второ попадение във вратата си.

Дълбоко в допълнителните минути Ливърпул можеше да вкара пети гол, след като Ван Дайк се извиси при корнер и стреля с глава, но топката срещна напречната греда на Флекен, който после улови.

FT / БРЕНТФОРД - ЛИВЪРПУЛ 1:4

0:1 Нунес 35', 0:2 Мак Алистър 55', 0:3 Салах 68', 1:3 Тони 75', 1:4 Гакпо 86'

Съдия: Майкъл Оливър

Стадион: "Джи Тек Къмюнити Стейдиъм" (Лондон, Англия)

Съставите:

Брентфорд: 1 Марк Флекен 30 Мадс Роерслев 22 Нейтън Колинс 16 Кристофър Айер 16 Бен Мий 12 Серхио Регилон 6 Кристиан Норгаард 8 Матиас Йенсен 27 Витали Янелт 17 Айвън Тони 7 Нийл Мопе

Ливърпул: 62 Куивийн Келехър 84 Конър Брадли 5 Ибрахима Конате 4 Върджил ван Дайк 26 Анди Робъртсън 3 Уатаро Уендо 10 Алексис Мак Алистър 17 Къртис Джоунс 20 Диого Жота 7 Луис Диас 9 Дарвин Нунес