Арсенал и Фулъм завършиха 2:2 в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

Срещата видя червен картон, гол от дузпа, обрат и още много емоционални моменти, подобаващи на подобно градско дерби на Лондон.

„Котиджърс“ поведоха след само 60 секунди след гол на Андреас Перейра, дошъл след грешка на Букайо Сака. Английският национал се реваншира с вкарана дузпа в 70-ата минута, а само 120 секунди по-късно Еди Нкетия донесе обрат за „топчиите“.

Гостите обаче не бяха казали последната си дума и въпреки червения картон на Калвин Баси в 83-ата минута, успяха да изравнят. Точката за Фулъм донесе Жоао Палиня в 87-ата минута.

Gulliver/GettyImages
33 снимки

След по-малко от 60 секунди игра Фулъм поведе. При разиграване на топката Букайо Сака сбърка с пас назад, а оттам Андреас Перейра завърши с удар за 0:1.

„Топчиите“ опитаха бърз отговор и удар на Мартинели мина покрай вратата.

В 12-ата минута “артилеристите” бяха близо до 1:1 - центриране на Тросар намери Сака в наказателното поле. Той върна към Хавертц, но германецът не успя да насочи топката към мрежата от прекрасна позиция.

В 30-ата минута и удар с глава на Сака се оказа неточен, макар англичанинът да бе на отлична позиция.

Минути преди края на първата част Йодегор прати топката във вратата на Бернд Лено, но попадението на норвежеца бе отменено заради засада.

След почивката ситуацията не се промени много - Арсенал продължи да търси шанс за гол.

В 52-ата минута обаче Рийд стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Около 20 минути преди края на мача Виейра бе препънат в наказателното поле, а Пол Тиърни без колебание посочи бялата точка. След малко препирни около местоположението на топката преди наказателния удар, в крайна сметка се стигна и до изпълнението. А то донесе 1:1 - точен бе Букайо Сака.

Само две минути трябваха на Арсенал за пълния обрат. От лявото крило Виейра пусна успореден пас в наказателното, където Нкетия бе заел добра позиция, изпреварвайки своя пазач и направи 2:1.

Десетина минути преди края Бернд Лено изглежда, че улови една дълга топка извън своето наказателно поле. Играчите на Арсенал предявиха претенции за реакция от рефера към бившия си съотборник, но такава не последва. Около 180 секунди след въпросната ситуация Калвин Баси си изкара втори жълт картон и остави "котиджърс" с 10 души на терена.

Само три минути преди да изтекат редовните 90, Фулъм успя да изравни. При изпълнение на корнер вляво от вратата Палиня се оказа най-съобразителен и направи 2:2, засичайк топката от 8-9 метра.

FT / Арсенал - Фулъм 2:2

0:1 Андреас Перейра 1`

1:1 Букайо Сака 70` (д)

2:1 Еди Нкетия 72`

2:2 Жоао Палиня 87`

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Томас Партей, Бен Уайт, Уилиям Салиба, Якуб Кивиор, Деклан Райс, Мартин Йодегор, Кай Хавертц, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Леандро Тросар

Мениджър: Микел Артета

Фулъм: Бернд Лено, Кени Тете, Иса Диоп, Калвин Баси, Антъни Робинсон, Жоао Палиня, Саша Лукич, Андреас Перейра, Хари Уилсън, Боби Рийд, Раул Хименес