Ливърпул започна по много убедителен начин в своите предсезонни контроли. Финалистът от Шампионската лига разби със 7:0 нискоразредния Честър, като гост. Хари Уилсън и Даниел Стъридж вкара по два гола за мърссисайдци, а Райън Кент, Джеймс Милнър и Дани Ингс вкараха по един за „червените”.

Юрген Клоп започна мача с Лорис Кариус на вратата. Германският мениджър на отбора игра с два различни състава в двете полувремена на срещата. През първата част дебют с червената фланелка направи Фабиньо, който подписа с отбора, пристигайки от Монако.

Честър Ливърпул

източник: Gulliver/GettyImages

Хари Уилсън отбеляза на два пъти за Ливърпул преди почивката. При първия гол прехвърли елегантно вратаря на Честър Грант Шентън, а вторият дойде след изстрел от близка дистанция. Асистенцията бе на Къртис Джоунс. Фабиньо пък нацели дясната греда с удар от дъгата на наказателното поле.

Наби Кейта направи дебют за новия си отбор през второто полувреме срещу Честър. Кейта бе обявен за нов футболист през миналото лято, но акостира на „Анфийлд” преди старта на сезон 2018/19.

Шей Оджо бе съборен от вратаря Шентън три минути след подновяването на второто полувреме, а Джеймс Милнър бе точен от дузпата. Шест по-късно Даниел Стъридж отбеляза гол за Ливърпул, след като изкара втората половина на предния сезон под наем в Уест Бромич Албиън.

Юношата Райън Кент направи пет гола разликата две минути по-късно. До края на срещата Дани Ингс вкара в 79-ата минута, а в 88-ата Стъридж отбеляза втория си гол.

Следващата контрола на Ливърпул е срещу Транмиър на 10 юли. Следват контроли с Бери на 14 и Блекбърн на 19 юли. След това мърсисайдци заминават на американско турне. В Щатите отборът на Юрген Клоп ще мери сили с Борусия Дортмунд, Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.

В началото на август отборът се завръща на Острова, за да изиграе две проверки – срещу италианските Наполи и Торино.