Манчестър Сити надви Челси с минималното 1:0 в едно от дербитата на шестия кръг на Висшата лига и нанесе първа загуба на "сините" за сезона. Единственото попадение в мача падна в 53-ата минута, когато Габриел Жезус препарира Едуар Менди. Малко след това Ромелу Лукаку вкара топката в мрежата на Сити, но попадението бе отменено заради засада.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Мегасблъсъкът стартира с шанс за гостите. Габриел Жезус отправи остро центриране към наказателното поле, но Сесар Аспиликуета бе на точното място, за да изчисти в корнер. "Сините" отвърнаха със скорострелна контраатака, при която Тимо Вернер напредна и опита успоредно на голлинията подаване към Ромелу Лукаку, но белгиецът се размина с топката.

В средата на първата част Рийс Джеймс получи контузия и приключи участието си в срещата, като бе заменен от Тиаго Силва.

След половин час игра Родри отправи мощен изстрел към вратата на Менди, който обаче се удари в Антонио Рюдигер и донесе единствено корнер за "гражданите".

В края на полувремето Де Бройне се разигра и създаде няколко опасни възможности за гостите. В 41-ата минута белгиецът подаде към Габриел Жезус, който овладя добре в центъра на наказателното поле, но ударът му бе неточен.

Началото на втората част бе идентично и отново "гражданите" бяха първите, които стигнаха до възможност. Джак Грийлиш се нагласи на границата границата на наказателното поле и стреля, но без успех.

В 53-ата минута Габриел Жезус изведе Сити напред в резултата. Джак Грийлиш отправи изстрел, който бе блокиран, но Жезус се възползва от хаоса в наказателното поле на "сините" и я прати право в мрежата на Менди.

Последва нова добра възможност за гостите. Грийлиш надви противниковата защита и стреля, но сенегалският страж на Челси опази вратата си от ново попадение.

След час игра Тиаго Силва спаси отбора си от ново инкасирано попадение, изчиствайки топката от голлинията. Секунди по-късно влезлият от пейката Кай Хавертц подаде към Ромелу Лукаку, който вкара топката в мрежата на Едерсон, но попадението бе отменено заради засада.

В 70-ата минута Матео Ковачич стреля от границата на наказателното поле, но Рубен Диаш се намеси решително и блокира удара.

Десетина минути по-късно "гражданите" пропиляха добра възможност за удвояване на аванса, но Аймерик Лапорт прати топката встрани от вратата на Челси. Секунди преди последния съдийски сигнал капитанът на "сините" можеше да върне паритета, но се размина с топката.

Така Челси отстъпи от първото място във временното класиране, свличайки се до четвъртата позиция с 13 пункта. "Гражданите" пък събраха същия актив и се изкачиха до третата позиция.

Челси - Ман Сити  КР 0:1
0:1 Габриел Жезус 53'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Челси: 16. Едуар Менди, 2. Антонио Рюдигер, 4. Андреас Кристенсен, 28. Сесар Аспиликуета (к), 3. Маркос Алонсо, 8. Матео Ковачич, 5. Жоржиньо, 7. Н'Голо Канте, 24. Рийс Джеймс, 11. Тимо Вернер, 9. Лукаку

Мениджър: Томас Тухел

Ман Сити: 1. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш (к), 14. Аймерик Лапорт, 27. Жоао Кансело, 17. Кевин де Бройне, 16. Родри, 47. Фил Фоудън, 9. Габриел Жезус, 20. Бернардо Силва, 10. Джак Грийлиш

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Съдия: Майкъл Оливър
Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон