Головата машина на Ливърпул Мохамед Салах иска увеличение на настоящата си заплата от 350 000 паунда седмично, за да подпише нов договор с мърсисайдци. Това твърди журналистът Екрем Конур, както и няколко сайта на Острова.
Според информациите в последните дни преговорите между агента на играча Рами Абас Иса и клуба са много интензивни и от лагера на Салах са заявили, че желанието на египтянина е да остане, ако настоящата му заплата бъде увеличена, въпреки че към него интерес продължават да имат Пари Сен Жермен и клубове от Саудитска Арабия. Ливърпул все още продължава да преговаря и с тримата основни играчи с изтичащи договори - Салах, Ван Дайк и Александър-Арнолд, но все още клубът не е обявил, че е постигнал споразумение с нито един от тях.
Доскоро се смяташе, че един от основните проблеми е срокът на договорите на първите двама играчи, които са съответно на 32 и 33 години. За десния бек пък се твърди, че вече е решил да премине в Реал Мадрид. Салах прави великолепен сезон и вече има 23 гола и 14 асистенции само в Премиър лийг, като според мнозина той се очертава като основния фаворит за "Златната топка" през тази година. Египтянинът и в момента е най-високоплатеният играч на Ливърпул.
Коментирай