Мидълзбро успя да победи Хъл Сити с 3:1 в мач от 43-я кръг на Чемпиъншип. Попаденята за домакините бяха дело на Хейдън Хакни, Камерън Арчър и Чуба Акпом, а за гостите точен бе Алахяр Саядманеш. С тази победа Мидълзбро е вече 4-и с актив от 74 точки, докато Хъл Сити остава на 16-а позиция с 53 пункта на сметката си, като не е застрашен от изпадане.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Домакините изостанаха през първото полувреме след гол на Саядманеш в 41-а минута. Хъл Сити стоеше по-добре през първата част и бе по-опасният отбор. Треньорът на Боро очевисно си бе свършил работата, защото за шест минути през втората част домакините отбелязаха три попадения. Първо в 55-а минута се разписа Хакни, а три минути след това Арчър направи пълния обрат. Чуба Акпом в 61-а минута оформи крайното 3:1.

Мидълзбро е много близо до плейофната зона, като тимът е считан за основен фаворит за влизане във Висшата лига.