Манчестър Сити победи японския Йокохама Маринос с 5:3 в контролна среща, която се проведе в Токио. "Гражданите" трябваше да правят обрат в мача, след като до 37-ата минута изоставаха с 0:2. Точни Йокохама бяха Андерсон Лопес и Кен Мацубара.

Gulliver/GettyImages
5 снимки

До почивката обаче възпитаниците на Пеп Гуардиола успяха да изравнят. Първо Джон Стоунс намали изоставането на своя отбор с 40-ата минута, а малко след това Хулиан Алварес изравни.

В 52-ата минута влезлият на почивката Ерлинг Халанд направи пълен обрат за европейския клубен шампион. Двадесет минути след това Родри вкара за 4:2.

Четири минути преди края Йокомаха вкара трети гол чрез Кента Инуе. В добавеното време на срещата Халанд оформи крайното 5:3.

След три дни Манчестър Сити ще се изправи срещу Байерн Мюнхен. Двубоят ще се проведе в Токио.