Манчестър Сити излезе на трето място в класирането във Висшата лига, след като постигна разгромен успех с 5:0 над Кристъл Палас в двубой от 36-ия кръг.

"Гражданите" имаха пълно превъзхоство през целия мач и пропуснаха да запишат дори по-убедителна победа. Резултатът бе открит още във втората минута от Давид Силва, а до края на първата част добри шансове пропуснаха Лерой Зане и Габриел Жезус.

Веднъж и Уили Кабайеро трябваше да се намесва решително на вратата на домакините след удар с глава на Кристиан Бентеке. През втората част домакините материализираха пълното си превъзходство с нови 4 гола.

Венсан Компани удвои в 49-ата минута със страхотен удар с десния крак, а 10 минути по-късно Кевин де Бройне покачи на 3:0.

Рахийм Стърлинг бе точен за 4:0 в 82-рата минута, а крайното 5:0 бе оформено от Николас Отаменди в последната минута на продължанието, след като аржентинецът засече с глава центриране на Де Бройне от фаул.

В класирането Сити има 69 точки, колкото и четвъртият Ливърпул, докато Палас заема 16-о място с 38 точки, шест повече от зоната на изпадащите.