Габриел Жезуш се разписа рано в мача с глава и донесе победа на Манчестър Сити с 1:0 срещу Брайтън, с което изпрати шампионите на Англия на финал за купата на Футболната асоциация (ФА). Съперник на Сити в битката за трофея ще бъде победителят от мача двубоя между Уотфорд и Уулвърхемптън, които се срещат в неделя на "Уембли".

Сити поведе само след три минути на националния стадион в Лондон, след като Габриел Жезуш получи подаване от Кевин Де Бройне и вкара топката в мрежата на Брайтън. Очакваната голова фиеста обаче така и не се получи, а и шампионите получиха малък подарък, след като Кайл Уолкър не бе изгонен през първото полувреме след заради удар срещу Алиреза Джаханбакш.

Въпреки че не вкара повече голове, Сити надигра Брайтън и не позволи на съперника да създаде голово положение. Така тимът от Манчестър записа 21-а победа от последните си 23 мача във всички турнири.