Манчестър Юнайтед завършва сезон 2022/23 във Висшата лига на трето място в класирането със 75 точки. В последния 38-и кръг „червените дяволи“ победиха гостуващия Фулъм с 2:1. Двубоят на „Олд Трафорд“ видя доста ситуации пред двете врати, изпусната дузпа и обрат в резултата. Мачът бе без особено значение за „котиджърс“ - лондонският тим нямаше как да мръдне от десетото място при всякакъв развой на срещата.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Все пак отборът на Марко Силва поведе в резултата в Манчестър. След 19 минути игра десният краен бранител Кени Тете засече с глава центриране от корнер за 0:1.

Седем минути по-късно Фулъм можеше да поведе с 2:0. Централният нападател на тима Александър Митрович обаче изпусна дузпа.

Пропускът на сърбина бе наказан само десетина минути след това – Джейдън Санчо изравни с хубав изстрел.

Двата отбора се оттеглиха на почивката при равен резултат. В 56-ата минута падна и победният гол. Той бе дело на Бруно Фернандеш, който с техничен удар матира Бернд Лено.

До края на двубоя и Ерик тен Хаг, и Марко Силва направиха много ротации в съставите си. Бившият играч на Юнайтед – Даниел Джеймс, можеше да порази вратата на Де Хеа в 88-ата минута, но испанският страж показа супер рефлекс и спаси.

Вут Вегхорст пък можеше да направи преднината на тима от Манчестър още по-категорична 120 секунди след това, ала ударът му мина до десния страничен стълб.

Манчестър Юнайтед в крайна сметка удържа аванса си и спечели. Сега "червените дяволи" очакват финала на ФА Къп, който ги противопоставя срещу шампиона на Англия Манчестър Сити. Двубоят е на 3 юни.