Манчестър Юнайтед победи трудно с 2:1 у дома Уест Хем в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига. Два гола от дузпи на Пол погба осигуриха ценния успех за водения от мениджъра Оле Гуняр Солскяер отбор.

Двубоят започна добре за домакините и те получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след нарушение в наказателното поле срещу Хуан Мата. Погба хладнокръвно откри резултата от бялата точка в 19-ата минута.

В самото начало на втората част Фелипе Андерсон изравни с удар отблизо след центриране на Мануел Лансини.

Влезлият като резерва Маркъс Рашфорд направи два пропуска пред вратата, пазена от Лукаш Фабиански.

Последваха тежки минути за "червените дяволи". Гредата спаси вратаря Давид де Хеа от допускане на второ попадение след шут на Михаил Антонио в 76-ата минута. Веднага след това Де Хеа направи блестящо спасяване след удар отблизо на Фелипе Андерсон малко след това.

В 79-ата минута при бърза контра Антони Марсиал беше фаулиран от Райън Фредерикс в наказателното поле и отново Пол Погба реализира 11-метровия наказателен удар.

След тази победа Манчестър Юнайтед се изкачи на пето място в класирането с актив от 64 точки. Уест Хям остава средата на таблицата с актив от 42 спечелени точки.

В неделя е дербито на кръга между Ливърпул и Челси.