Манчестър Юнайтед победи Уигън с 2:0 като гост в мач от 1/32-финалите на ФА Къп. Точни за успеха на "червените дяволи" бяха Диого Далот (22) и Бруно Фернандеш в 74-ата минута от дузпа. Гостите можеше да си тръгнат и с по-изразителен успех, но направиха няколко пропуска през първото полувреме, а Алехандро Гарначо удари и греда.

Следващият съперник на възпитаниците на Ерик тен Хаг е Нюпорт Каунти.

Gulliver/GettyImages
13 снимки

Уигън можеше да шокира Юнайтед още в 3-ата минута. Тогава Мартиал Годо напредна отдясно и подаде към Тело Осгор на далечната греда. Норвежецът отправи удар, който Андре Онана спаси. Първата добра възможност за "червените дяволи" се откри през Маркъс Рашфорд в 14-ата минута. Ударът на англичанина обаче беше спасен от Сам Тикъл.

Малко след това многоходова атака на гостите завърши с удар от десетина метра на Скот Мактоминей, но топката премина покрай вратата. Натискът на Юнайтед даде резултата в 22-ата минута. Рашфорд подаде към Диого Далот на границата на наказателното поле. Португалецът с техничен удар в далечния ъгъл вкара за 0:1.

Три минути след това Юнайтед беше близо до втори гол. Рашфорд получи в наказателното поле и отправи удар. Тикъл не успя да се справи добре, като изпусна топката, която срещна гредата, но я улови преди да премине голлинията. В 29-ата минута Расмус Хойлунд изпревари Лиъм Морисън и отправи удар с глава от няколко метра, но топката премина над вратата.

В 36-ата минута Рашфорд проби отляво, навлезе навътре и отправи силен удар, който Тикъл изби. Топката обаче се удари в тялото на Хойлунд, след което премина опасно покрай вратата. Малко след това удар на датския нападател на гостите не намери целта.

В 40-ата минута гредата спаси Уигън. Алехандро Гарначо намери коридор за стрелба след пробив отляво и нанесе удар, който разтресе горната греда. Три минути след това удар с глава на Мактоминей премина покрай вратата.

В 65-ата минута  опасен удар на Мактоминей от средна дистанция на намери целта. Малко след това Тикъл се справи с шут на Хойлунд.

В 74-ата минута Юнайтед вкара втори гол. Бруно Фернандеш падна в наказателното поле след леко съприкосновение с противников футболист и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който вкара за 0:2.

В 82-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да вкара и трети гол. Гарначо отправи плътен удар от малък ъгъл, но Пикъл успя да избие.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Диого Далот (22)

0:2 Бруно Фернандеш (74-дузпа)

Уигън: Сам Тикъл, Тело Осгор, Бабажиде Адееко, Шон Клеър, Мартиал Годо, Чарли Хюз, Стивън Хъмфрис, Джордан Джоунс, Лиъм Морисън, Стивън Сесеньон, Лиъм Шоу,

Ман Юн: Андре Онана, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Джони Еванс, Диого Дало, Скот Мактоминей, Коби Мейно, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд, Расмус Хойлунд