Манчестър Юнайтед разби Евертън с 4:0 у дома в последния мач от 5-ия кръг на Висшата лига.

В този двубой легендата на „червените дяволи“ Уейн Рууни за първи път се завърна на „Олд Трафорд“, след като премина при „карамелите“, но този момент бе помрачен от силната игра на Юнайтед. Срещата започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 4-та минута, когато Антонио Валенсия се разписа със страхотно воле от далечно разстояние. До края на първата част играчите на Жозе Моуриньо доминираха, но след почивката гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, като добри ситуации пропуснаха Рууни и Гилфи Сигурдсон. В 83-та минута Хенрих Мхитарян сложи тока на спора след добра асистенция на Ромелу Лукаку, а в последните минути Лукаку Антони Марсиал от дузпа оформиха крайното 4:0. След този успех „червените дяволи“ се изравниха на върха на класирането с градския си съперник Манчестър Сити, докато Евертън остава в зоната на изпадащите в 4-та минута.