Манчестър Юнайтед постигна трети пореден разгромен успех под ръководството на Оле Гунар Солскяер. Сега тимът повали Борнемут у дома и го победи с 4:1 на "Олд Трафорд" в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига.

Така след победите над Кардиф (5:1) и Хъдърсфийлд (3:1) в последната седмица, 20-кратните шампиони записаха нов триумф при временния норвежки мениджър.

Нов силен мач за манчестърци изигра Пол Погба. Той вкара на два пъти (5', 33') през първата част, което окончателно затвърди игровото му възраждане след уволнението на Жозе Моуриньо. В трите мача при Солскяер Погба е реализирал 4 гола и е осъществил 3 асистенции.

По едно попадение за успеха добавиха Маркъс Рашфорд (45') и Ромелу Лукаку (72'). При попадението на втория имаше засада, която обаче не бе видяна от реферите. Белгиецът се разписа само 2 минути, след като се появи в игра, като това бе седми негов гол през кампанията и общо 9-ти срещу Борнемут - той е играчът с най-много попадения във вратата на "черешките".

Гостите все пак оставиха следа в срещата, след като в добавеното време на първата част (47') Нейтън Аке реализира почетен гол с глава. Домакините завършиха двубоя с 10 души, след като 11 минути преди края Ерик Баи получи директен червен картон след грубо влизане срещу Фрейзър.

След тази победа Юнайтед е 6-ти с 35 точки, на 3 зад Арсенал (38 т.), докато Борнемут е 12-ти с 26 т.