Манчестър Сити стъпи на криво при гостуването на Мидълзбро. Мачът от 35-ия кръг на Висшата лига завърши 2:2, което усложни значително положението на „гражданите“ в борбата им за място в топ 4.

Пред Алваро Негредо се откри много добра възможност в 13-та минута, но ударът му не намери целта.

Мартен де Рон отправи не лош удар в 32-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Николас Отаменди пусна дълъг извеждащ пас към Хесус Навас в 37-та минута. Той стреля с глава, но неточно в аут.

Мидълзбро поведе в резултата в 38-та минута след гол на Алваро Негредо.

Съдията Кевин Френд свири дузпа за Манчестър Сити в 67-та минута за нарушение на Мартен де Рон срещу Лерой Сане. Серхио Агуеро реализира наказателния удар в 69-та минута, с което изравни резултата.

Мидълзбро отново поведе в резултата след гол на Калъм Чеймбърс в 77-та минута.

Манчестър Сити успя все пак да стигне до изравнително попадение дело на Габриел Жезус в 85-та минута.

След това равенство Манчестър Сити е четвърти с 66 точки, колкото има и третия Ливърпул. Манчестър Юнайтед е пети с 65 точки, докато Арсенал е с 60, но и два мача по-малко от трите отбора. Мидълзбро е предпоследен в класирането с 28 точки.