Уулвърхямптън поднесе коледната сензация в Англия, побеждавайки с 3:2 Манчестър Сити. "Вълците" направиха пълен обрат, след като в началото на второто полувреме губеха с 0:2. Почти цял мач "гражданите" играха с 10 души заради червен картон на вратаря Едерсон още в 12-ата минута. Мат Дохърти донесе трите точки за Уулвс в 90-ата минута. Стърлинг отбеляза двете попадения за Манчестър Сити (25-дузпа, 50), Траоре (55) и Хименес (82) се разписаха за "вълците".

"Гражданите" влязоха по-добре в мача, но още в 12-ата минута останаха с човек по-малко, след като вратарят Едерсон получи директен червен картон. Диого Жота се измъкна зад защитата на гостите и стражът на Манчестър Сити напусна наказателното поле, за да го спре. Нападателят на Уулвс стигна първи до топката и прехвърли Едерсон, след което се стигна до сблъсък между двамата и съдията Мартин Аткинсън не се поколеба да изгони вратаря на Манчестър Сити. За да влезе резервния страж Клаудио Браво, бе жертван Серхио Агуеро.

В 21-ата минута "гражданите" поискаха дузпа за нарушение на Дендонкер срещу Рияд Марез, но реферът даде знак играта да продължи. След минута обаче спря играта и след консултация с ВАР посочи бялата точка. Ударът на Рахим Стърлинг бе спасен от вратаря Руи Патрисио, а след това топката бе изчистена от защитник на домакините. Арбитърът обаче реши да повтори изпълнението на дузпата заради навлизане на играч на Уулвс в наказателното поле. Зад топката отново застана Стърлинг и вторият му опит бе успешен за 0:1.

Мечтано начало на второто полувреме имаха феновете на Манчестър Сити. Гросмайсторски пас на Кевин де Бройне в 50-ата минута изведе Стърлинг очи в очи с вратаря Руи Патрисио и нападателят технично  прати топката в мрежата за 0:2.

Уулвс  Манчестър Сити

източник: getty images

"Вълците" се върнаха в мача пет минути по-късно. Стърлинг овладя лошо един пас около централната линия и това позволи на домакините да организират бърза атака, която бе завършена блестящо от Адама Траоре.  Пак той можеше да изравни резултата в 69-ата минута, но ударът му бе спасен от Едерсон.

По-активната игра на домакините им донесе изравнявне в 82-ата минута. В основата беше детинска грешка на Менди в собственото наказателно поле. Топката му бе отнета от напористия Траоре, последва пас към връхлитащия Хименес, който отблизо матира вратаря Браво за 2:2.

Сензацията стана факт в последната минута на редовното време. Мат Дохърти прониза за трети път вратата на гостите след блестяща солова акция. Футболистите на Гуардиола реагираха светкавично, но силите им стигнаха само за една греда на Стърлинг от фаул.

Загубата остави Манчестър Сити на трета позиция в Премиършип, на точка зад Лестър, а изоставането от лидера Ливърпул вече е 14 точки.

УУЛВЪРХЯМПТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:2

Голмайстори: 0:1 Стърлинг 25-дузпа, 0:2 Стърлинг 50, 1:2 Траоре 55, 2:2 Хименес 82, 3:2 Дохърти 90

УУЛВЪРХЯМПТЪН: 11. Патрисио, 32. Дендонкер, 16. Коуди, 27. Сес, 2. Дохърти, 8. Невеш, 28. Моутиньо, 19. Джони (73 - 29. Винагре), 37. Траоре, 9. Хименес, 18. Жота (79 - 7. Нето)
Треньор Санто Ешпирито

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон, 2. Уолкър, 25. Фернандиньо, 30. Отаменди, 22. Менди, 17. Де Бройне (66 - 8. Гюндоган), 16. Родри, 20. Силва, 26. Марез (46 - 50. Гарсия), 10. Агуеро (13 - 1. Браво), 7. Стърлинг