Портсмут се превърна в поредния отбор, който се класира за 1/8-финалите на ФА къп. Помпи сломи с 4:2 представителя на Чемпиъншип - Барнзли. Домакините поведоха с два гола в края на първата част, а след почивката паднаха още цели 4 попадения.

Резултата откри Бен Клоуз в 37-ата минута, а в 45-ата Джон Маркис покачи на 2:0, който засече с глава центриране от ъглов удар. В 60-ата минута Коули Уудроунамали за 2:1, но за кратко. Само 120 секунди по-късно Алекс Бас намери Ронан Къртис и той изпрати топката в мрежата с левия крак. Интригата приключи окончателно с гола на Кристиан Бърджес с глава в 76-ата минута след втората асистенция на Стив Седън, а в добавеното време Конър Чаплин вкара второ попадение за гостите, за да направи резултата по-почетен.