Лутън и на практика изпадна от Висшата лига след загуба с 2:4 у дома от Фулъм. "Шапкарите" имаха непосилна задача преди последния кръг да наваксат пасив от три точки и 13 гола спрямо Нотингам, за да се спасят.

"Котиджърс" поведоха в 43-ата минута с гол на Адама Траоре, а в първата минута на добавеното време на първата част Карлтън Морис изравни от дузпа. Две минути след това Раул Хименес отново даде аванс на гостите.

Веднага след подновяването на играта Хименес направи резултата 1:3 с втория си гол в мача. В 55-ата минута Алфи Даути вкара за 2:3. Крайният резултат оформи Хари Уилсън в 68-ата минута.

Лутън остана 18-и с 26 точки и се завръща в Чемпиъншип след един сезон на най-високо ниво. Фулъм завърши на 13-о място с 48 точки.