Отборът на Лутън отбеляза спорен гол в 92-ата минута, с който новакът във Висшата лига се добра до скъпоценната точка за крайното 1:1 в мач с огромен залог на дъното във временното класиране.

Тимът на Бърнли изглеждаше близо до една от редките си победи в шампионата, след като швейцарският национал Зеки Амдуни реализира в 26-ата минута след рикошет.

Карлтън Морис осигури точката за „шапкарите” в продължението на срещата, но не и без помощта на ВАР. Той вкара с глава след центриране отляво, но преди да нанесе решителния удар, вратарят на домакините Джеймс Трафорд бе откровено фаулиран от Елия Адебайо, който не му позволи да се бори за топката.

Въпреки дългото разглеждане на ситуацията, ВАР отсъди, че ситуацията е редовна и главният рефер призна попадението.

Отборите на Лутън и Бърнли се намират в люта битка за оцеляване, като „шапкарите” заемат 19-то място в таблицата, докато Бърнли е предпоследен. Разликата между двата тима е само четири точки.