Лутън успя да победи гостуващия Барнет с 2:0 в мач от 39-ия кръг на английската Лига 2.

С тази си победа Лутън Таун излезе начело в дивизията със 74 точки, изпреварвайки Акрингтън Стенли, който е със същия актив, но с два мача по-малко.

Същевременно Барнет се свлече на последното място в Лига 2, като има 30 точки в своя актив.

Лутън бе по-настойчивият тим през цялото време, но домакините материализираха превъзходството си чак след почивката. След изпълнение на пряк свободен удар  топката бе продължена с глава към Дани Хилтън, който също с глава я набута в мрежата, реализирайки 16-ия си гол в 47-ата минута.

Двадесет минути по-късно се стигна и до втори гол във вратата на Барнет. Джеймс Колинс стреля извън пеналта, а вратарят Крейг Рос не се намеси удачно и допусна топката зад гърба си. Но стражът на гостите пък имаше други чудесни изяви в мача.

В края на двубоя Акинола от фаул можеше да намали резултата, но чудесна намеса имаше вратарят на Лутън Джеймс Ший, който изби в корнер. Преди това топката се удари в ръката на човек от стената, но дузпа за гостите не бе отсъдена.