Евертън разби Съндърланд 3:0, при това като гост, в последния мач от четвъртия кръг на Висшата лига.

В герой на мача се превърна централният нападател на „карамелите“ Ромелу Лукаку.

След доста тихо първо полувреме, в което и двата отбора не можаха да направят кой знае колко, дойдоха 11-те минути за белгийския таран, в които той направи хеттрик.

Той се възползва и от грешки в защитата на „черните котки“, за да вкара с глава в 60-ата и 68-ата минута, както и с крак покрай вратаря в 71-ата минута.

В 88-ата минута Лукаку бе сменен за кеф на феновете на „сините“ от Ливърпул, пропътували разстоянието до Съндърланд.

Евертън изскочи на третата позиция в класирането с 10 точки и голова разлика 7-2, малко по-лоша от тази на втория Челси /10 т. , 9-4/.